Źródło

Enzym Laktaza

Reklama

Działanie

Suplement diety. Preparat ułatwia trawienie mleka, rozkładając laktozę na glukozę i galaktozę, które są dobrze przyswajalne przez organizm. Ogranicza występujące po spożyciu m.in. mleka nieprzyjemne dolegliwości przewodu pokarmowego.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w nietolerancji laktozy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych (wzdęcia, biegunki w czasie spożycia mleka i produktów zawierających laktozę) związanych z nietolerancją laktozy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Spożycie nadmiernych ilości może wywołać efekt przeczyszczający.

Dawkowanie

Produkt należy przyjmować pod kontrolą lekarza. Doustnie. Dorośli oraz dzieci od 5. roku życia: 1-2 kapsułek każdorazowo przed spożyciem mleka oraz produktów mlecznych lub laktozy. 1 kapsułka przy spożyciu 1 szklanki mleka lub jego odpowiednika. Wielkość spożycia preparatu powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem m.in. ilości spożytej w posiłku laktozy, po konsultacji z lekarzem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt należy przyjmować pod kontrolą lekarza. Preparat zawiera substancję słodzącą sorbitol.

Pharmindex