Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Espumisan Kids

Działanie

Rozpuszczalne, cienkie listki zawierające symetykon - substancję o właściwościach odpieniających. Preparat ułatwia usuwanie nagromadzonych gazów z przewodu pokarmowego.

Wskazania

Preparat stosowany w celu zmniejszenia wzdęć spowodowanych nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym oraz złagodzenia objawów takich jak uczucie pełności i ucisk w jamie brzusznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na symetykon lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Środki ostrożności

Preparat nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 4 rż.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 2 listki w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można przyjąć 2 listki przed snem; dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 listków. Dzieci 6-14 lat: 1-2 listki w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można podać 1-2 listki przed snem; dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 listków. Dzieci 4-5 lat: 1 listek w trakcie lub po posiłku; w razie potrzeby można podać 1 listek przed snem; dawka dobowa nie powinna przekraczać 4 listków. Preparat stosować do ustąpienia objawów, ale nie dłużej niż 30 dni. Listek należy umieścić na języku i pozwolić, aby się rozpuścił. W razie potrzeby można podać po chwili trochę wody.

Uwagi

Preparat nie zawiera cukru - może być stosowany przez pacjentów z cukrzycą.

Pharmindex