Źródło

Femaltiker

Reklama

Działanie

Suplement diety zawierający ekstrakt słodu jęczmiennego, który jest źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów. Jednym z najważniejszych polisacharydów jest beta-glukan, który uczestniczy w procesach metabolicznych związanych z produkcją mleka. Słód jęczmienny jest skutecznym i bezpiecznym składnikiem mlekopędnym. Preparat zawiera również melisę, która jest składnikiem o działaniu naturalnie łagodzącym objawy stresu, który może towarzyszyć matkom karmiącym, w szczególności tym, które mają problem z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla kobiet w celu wspomagania organizmu w okresie laktacji.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku, najlepiej począwszy od 2 doby po porodzie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex