Znajdź lek

Źródło

Filmabak

Działanie

Nawilżające krople do oczu i soczewek kontaktowych. Powidon powoduje powstawanie dobrze przylegającego, ochronnego filmu na powierzchni oka, zastępującego łzy. Stężenie jonów potasu, sodu i wapnia jest zbliżone do naturalnego płynu łzowego, co wpływa na zachowanie prawidłowej struktury komórek nabłonka. Może być stosowany łącznie ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych.

Wskazania

Do nawilżania oczu w przypadku wystąpienia objawów suchego oka lub zmęczenia oczu spowodowanych przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą stosować preparat do nawilżania soczewek w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania oraz do nawilżania oka podczas noszenia soczewek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Dawkowanie

Zakraplać 1 kroplę do każdego oka w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia, według potrzeby, w zależności od uciążliwości objawów. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na soczewkę podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak jest to niezbędne w trakcie jej używania. Odczekać co najmniej 15 min pomiędzy zastosowaniem dwóch różnych preparatów do oczu.

Uwagi

Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Pharmindex