Znajdź lek

Źródło

Gastro Up

Działanie

Suplement diety. Preparat jest kompozycją trzech składników: alginianu sodu, węglanu magnezu i wyciągu z żurawiny mających na celu wspomaganie prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Alginian sodu to naturalna substancja pozyskiwana z glonów. W kwaśnym środowisku treści żołądkowej alginian sodu tworzy galaretowatą powłokę, przylegającą do błony śluzowej przełyku i żołądka, dzięki czemu wykazuje naturalne działanie ochronne. Z kolei przyjęty po posiłku tworzy tzw. kożuszek unoszący się na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając podrażnieniom przełyku w wyniku zarzucania treści żołądkowej czyli tzw. reflusku. Węglan magnezu to substancja, która wykazuje działanie neutralizujące nadmiar kwasu solnego w żołądku, dzięki czemu pomaga eliminować tzw. uczucie zgagi. Wyciąg z żurawiny zawiera związki, którym przypisuje się wiele prozdrowotnych właściwości w tym zdolność do powstrzymywania osadzania się na śluzie żołądka bakterii Helicobacter Pylori, przyczyniającej się do rozwoju choroby wrzodowej.

Wskazania

Wspomaganie prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na białka mleka lub na którykolwiek ze składników preparatu. U dzieci stosować po konsultacji z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. W zależności od potrzeby ssać po 1 tabletce 1 do 3 razy dziennie. W razie potrzeby dzienną porcję można zwiększyć do 4 tabletek oraz przyjąć dwie tabletki jedna po drugiej. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej (15 – 25 st.C), w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Pharmindex