Gemiderma

Spis treści

Gemiderma - Skład

1 g maści zawiera 5 mg kwasu borowego. Preparat zawiera lanolinę.

Gemiderma - Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, wysuszającym i słabo antyseptycznym. Zawarty w maści kwas borowy wykazuje słabe działanie bakterio- i grzybostatyczne. Łatwo wchłania się przez uszkodzoną skórę, nie ulega metabolizmowi i nie kumuluje się w tkankach miękkich. T<sub>0,5</sub> wynosi ok. 24 h. Wydalany jest z moczem.

Reklama

Gemiderma - Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych skóry.

Gemiderma - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na rozległe rany, błony śluzowe, do oczu, na uszkodzoną skórę, na dużą powierzchnię skóry. Dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Gemiderma - Ostrzeżenia

Stosować wyłącznie na skórę, przez jak najkrótszy czas. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Gemiderma - Ciąża

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie na zalecenie lekarza. W razie stosowania preparatu w okresie karmienia piersią należy uważać, aby lek nie wszedł w kontakt ze skórą piersi, należy bowiem unikać przypadkowego spożycia przez niemowlę i/lub unikać przypadkowego kontaktu leku ze skórą niemowlęcia.

Gemiderma - Efekty uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Długotrwałe stosowanie preparatu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może powodować kumulacje kwasu borowego w organizmie (ryzyko zatrucia kwasem borowym).

Gemiderma - Dawkowanie

Zewnętrznie. 1-2 razy na dobę nanosić cienką warstwę maści na miejsca chorobowo zmienione i rozsmarować. Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania, pacjent powinien zwrócic się do lekarza.

Gemiderma - Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex