Nowy sklep

już ON-LINE

Gemiderma

Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, wysuszającym i słabo antyseptycznym. Zawarty w maści kwas borowy wykazuje słabe działanie bakterio- i grzybostatyczne. Łatwo wchłania się przez uszkodzoną skórę, nie ulega metabolizmowi i nie kumuluje się w tkankach miękkich. T0,5 wynosi ok. 24 h. Wydalany jest z moczem.

Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na rozległe rany, błony śluzowe, do oczu, na uszkodzoną skórę, na dużą powierzchnię skóry. Dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Środki ostrożności

Stosować wyłącznie na skórę, przez jak najkrótszy czas. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie na zalecenie lekarza. W razie stosowania preparatu w okresie karmienia piersią należy uważać, aby lek nie wszedł w kontakt ze skórą piersi, należy bowiem unikać przypadkowego spożycia przez niemowlę i/lub unikać przypadkowego kontaktu leku ze skórą niemowlęcia.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Długotrwałe stosowanie preparatu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może powodować kumulacje kwasu borowego w organizmie (ryzyko zatrucia kwasem borowym).

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1-2 razy na dobę nanosić cienką warstwę maści na miejsca chorobowo zmienione i rozsmarować. Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania, pacjent powinien zwrócic się do lekarza.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex