Geriacaps

Reklama

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu poprawienia krążenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci.

Środki ostrożności

Zachować ostrożność stosując preparat po operacjach chirurgicznych ze względu na ryzyko wystąpienia krwawień. Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu, ponieważ nie wykonano systematycznych badań klinicznych u ludzi. Należy mieć na uwadze wpływ preparatu na krzepliwość krwi. Substancje czynne czosnku przechodzą do mleka matek powodując zwiększone pragnienie u karmionych dzieci.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: łagodne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ból głowy, alergiczne reakcje skórne. Po przyjęciu preparatu może pojawić się charakterystyczny zapach czosnku w wydychanym powietrzu i na skórze.

Interakcje

Preparat może nasilać działanie leków zmniejszających krzepliwość.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 kaps. 3 razy dziennie. Zaleca się stosowanie preparatu przez okres 12 tyg., jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po tym okresie należy skontaktować się z lekarzem. Kapsułki połykać w całości, w trakcie posiłku, popić wodą lub herbatą.

Reklama

Uwagi

Pharmindex