Hascoderm

Spis treści

Hascoderm - Skład

1 g kremu zawiera 200 mg kwasu azelainowego.

Hascoderm - Działanie

Preparat o działaniu przeciwtrądzikowym. Normalizuje proces rogowacenia komórek naskórka, hamując powstawanie zaskórników. Zmniejsza wytwarzanie łoju i hamuje rozwój <I>Propionibacterium acnes</I>, bakterii uważanych za istotne w patogenezie trądziku pospolitego. Hamuje także nadmierną czynność melanocytów, działając wybielająco w hiperpigmentacji skóry. W niewielkim stopniu wchłania się z powierzchni skóry.

Reklama

Hascoderm - Wskazania

Trądzik pospolity, hiperpigmentacja skóry.

Hascoderm - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na kwas azelainowy, glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy lub inne składniki preparatu.

Hascoderm - Ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu preparatu z oczami, ustami i błonami śluzowymi. Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego, glikolu propylenowego i alkoholu cetostearylowego, preparat może powodować podrażnienia skóry, oczu i błon śluzowych oraz miejscową reakcje skórną.

Hascoderm - Ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku.

Hascoderm - Efekty uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, suchość skóry i złuszczanie naskórka. Rzadko: zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości na światło i alergiczne reakcje skórne.

Hascoderm - Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. Zazwyczaj 2 razy na dobę - rano i wieczorem - nanosi się na umytą i osuszoną skórę cienką warstwę kremu. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry krem stosuje się raz na dobę lub przerywa leczenie do czasu ustąpienia działań niepożądanych. Leczenie powinno trwać nieprzerwanie kilka miesięcy, nie dłużej niż 6 miesięcy. W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące.

Hascoderm - Uwagi

Podczas leczenia należy stosować preparaty z filtrem UVA i UVB, gdyż promieniowanie słoneczne zaostrza zmiany chorobowe i (lub) powoduje ponowną pigmentację skóry.

Pharmindex
<-- popup -->