Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Homeoplasmine

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest na tradycyjnym, homeopatycznym zastosowaniu jego składników.

Wskazania

Maść o działaniu antyseptycznym i gojącym zalecana do stosowania w przypadkach podrażnień skóry takich jak: niewielkie zranienia, zadrapania, otarcia naskórka, skaleczenia, pęknięcia skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Maści nie należy stosować u dzieci ani na skaleczenia zainfekowane oraz na błony śluzowe.

Środki ostrożności

Ze względu na obecność w składzie kwasu borowego, nie należy stosować maści na duże powierzchnie skóry, na otwarte rany (przede wszystkim na oparzenia) ani pod opatrunkiem ochronnym. Stosowanie kwasu borowego na błonę śluzową lub na uszkodzoną skórę zwiększa jego przenikanie do ustroju i może wywoływać działania niepożądane. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zwiększa się, gdy preparat jest stosowany przez dłuższy czas lub okresowo na dużej powierzchni, pod opatrunkiem, na uszkodzonej skórze (szczególnie w przypadku oparzeń), na błonie śluzowej i u dzieci.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży oraz nie stosować podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

U noworodków i małych dzieci kwas borowy wywoływał poważne działania niepożądane. W przypadku pojawienia się objawów skórnych (rozległe i nasilone zaczerwienienie skóry, złuszczanie z początkowym rumieniem, występującym zwłaszcza na poziomie pośladków lub ust) należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. Dorośli: niewielką ilość maści nanosić 1-3 razy na dobę na oczyszczoną powierzchnię zranionej skóry. Maści nie należy stosować dłużej niż 1 tydzień.

Uwagi

Pharmindex