Hotlec

Reklama

Działanie

Preparat tradycyjnie stosowany zewnętrznie w celu uśmierzenia bólów związanych z chorobami reumatycznymi i nerwobólami. Zawiera w swoim składzie salicylan metylu o właściwościach przeciwbólowych oraz kamforę i olejki roślinne powodujące efekt przekrwienia i rozgrzania skóry w miejscu nacierania.

Wskazania

Pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych, np. w bólach stawowych, nerwobólach, bólach mięśniowych, rwie kulszowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 12 rż. Nie stosować, jeśli występowały napady astmy, pokrzywka lub zapalenie błony śluzowej nosa po użyciu leków zawierających kwas acetylosalicylowy lub niesteroidowych lekach przeciwzapalnych (NLPZ). Nie stosować na uszkodzoną skórę, rany, w okolicach oczu i na błony śluzowe.

Środki ostrożności

Zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. W razie kontaktu z błonami śluzowymi zmyć maść ciepłą wodą. Nie stosować u osób skłonnych do uczuleń.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w czasie karmienia piersią.

Działania niepożądane

U osób skłonnych do uczuleń mogą wystąpić podrażnienia skóry, miejscowy ból, przekrwienie skóry i reakcje alergiczne. U pacjentów z nadwrażliwością – napad astmy i wstrząs. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.

Interakcje

Salicylan metylu nasila działanie lecznicze i działania niepożądane jednocześnie stosowanych leków przeciwzapalnych. Probenecyd może zmniejszać szybkość wydalania salicylanów.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: niewielką ilością maści 2-4g (ok. 3-5cm) nacierać skórę w miejscach bolących 1 do 3 razy na dobę. Zaleca się stosowanie preparatu szczególnie na noc. Nie stosować u dzieci do 12 rż.

Reklama

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex