Źródło

Hyabak Protector

Reklama

Działanie

Nawilżający roztwór zawierający hialuronian sodu i actinoquinol - filtr UV, chroniący przed toksycznym działaniem światła. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi właściwości wiskoelastyczne i zdolność do zatrzymywania wody.

Wskazania

Uczucie podrażnienia, zmęczenia i pieczenia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą lub suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem. Ochrona oczu przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Nawilżanie soczewek kontaktowych w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania, jak również nawilżanie oka w czasie ich noszenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.

Dawkowanie

1 kroplę wkraplać do każdego oka tak często, jak jest to konieczne. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na wklęsłą część soczewki podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak jest to niezbędne w trakcie jej noszenia.

Reklama

Uwagi

W przypadku stosowania innych kropli lub maści do oczu należy zachować co najmniej 10-minutowy odstęp pomiędzy zakraplaniem kolejnych preparatów.

Pharmindex