Kolor + Plus

Reklama

Działanie

Płynne żywice światłoutwardzalne o wysokiej lepkości, służące do modyfikowania koloru i maskowania defektów. Zestaw zawiera 8 różnych podbarwiaczy i 2 różne opakery. Modyfikatory zostały zaprojektowane tak, by były stosowane pod lub między warstwami materiałów kompozytowych (Herculite, Prodigy, Point 4, Premise lub innych). Nie są przeznaczone do stosowania na powierzchni wypełnienia. Są alternatywą dla stomatologów i techników dentystycznych w tworzeniu naturalnie wyglądających rekonstrukcji twardych tkanek zęba.

Wskazania

Modyfikatory dają możliwość stworzenia nieskończonej liczby kolorów przez zmieszanie dwóch lub więcej podbarwiaczy. Pozwalają na uzyskanie indywidualizacji wypełnienia lub odbudowy protetycznej poprzez nadanie charakterystyki. Połączenie opakerów i modyfikatorów daje możliwość zmiany barwy, jej nasycenia i jasności. Opakery stosuje się głównie do zamaskowania lub zmienienia koloru tkanki znajdującej się pod wypełnieniem. Modyfikatory i opakery powinny być zawsze pokryte materiałem kompozytowym, z wyjątkiem sytuacji, kiedy powierzchnia charakteryzacji jest bardzo mała, np. linia pęknięcia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Reklama

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry i błony śluzowej - unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi. Przechowywać w temp. pokojowej. Zamykać strzykawki bezpośrednio po użyciu.

Pharmindex