Źródło

Lactiv Baby

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera szczep probiotyczny Lactobacillus rhamnosus GG dostępny w formie mikrokapsułek, co zwiększa żywotności bakterii w przewodzie pokarmowym.

Wskazania

Preparat przeznaczony do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci podczas stosowania antybiotykoterapii; przy występowaniu biegunek; przy skłonności do reakcji alergicznych; w celu wzmacniania naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci i niemowlęta pow. 1 mż. 10 kropli dziennie; dodawać do letniego pokarmu. Podczas antybiotykoterapii przez cały okres podawania antybiotyku. W biegunkach przez cały okres trwania i przez ok. 2 tyg. po jej zakończeniu. Przy skłonnościach do reakcji alergicznych, preparat należy stosować dłużej niż 3 mies. W celu wzmacniania odporności zwykle ok. 3 mies.

Reklama

Uwagi

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy i glutenu. Preparat ma charakter zawiesiny dlatego przed każdym użyciem należy kilkakrotnie energicznie wstrząsnąć zakręconą buteleczką. Po wstrząśnięciu pojawi się naturalne zmętnienie. Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Pharmindex