Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Lactobalance

Działanie

Wyrób medyczny po rozpuszczeniu w pochwie w ciągu kilku minut uwalnia bakterie mlekowe i kwas mlekowy obniżając wartość pH do 4-4,5, ograniczając rozwój mikroflory chorobotwórczej. Izoflawony sojowe powodują wzrost ilości kwasu mlekowego w błonie śluzowej pochwy, co zmniejsza wartość pH, poprawia komfort oraz zwiększa elastyczność ścianek pochwy.

Wskazania

Przejściowe zaburzenia równowagi mikrobiologicznej układu moczowo-płciowego. Profilaktyka zakażeń pochwy po menstruacji, ciąży, w czasie menopauzy, w trakcie i po antybiotykoterapii.

Środki ostrożności

Nie stosować wyrobu jednocześnie z innymi wyrobami medycznymi lub z lekami do stosowania dopochwowego bez wcześniejszego skonsultowania się z ginekologiem.

Działania niepożądane

W przypadku nadwrażliwości należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. W pierwszych dniach stosowania, może wystąpić swędzenie, które ustępuje jednak w ciągu kolejnych 2-3 dni stosowania preparatu.

Dawkowanie

Dopochwowo. 1 tabl. wieczorem przez 10 dni. Rozpocząć stosowanie na 10 dni przed menstruacją lub bezpośrednio po zakończeniu menstruacji. W razie potrzeby można przedłużyć stosowanie do 20 dni. Nie stosować dłużej niż 20 dni bez konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Na powierzchni tabletki mogą pojawić się jasne przebarwienia spowodowane obecnością substancji naturalnych w tabletce. Przed użyciem sprawdź datę ważności podaną na opakowaniu.

Pharmindex