Linola

Spis treści

Linola - Skład

100 g preparatu zawiera 48 g parafiny ciekłej i 44 g mieszaniny estrów kwasów tłuszczowych.

Linola - Działanie

Dodatek do kąpieli o właściwościach natłuszczających - mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych i parafina płynna. Preparat zawiera emulgatory, które powodują powstanie w wodzie kąpieli dyspersyjnej.

Reklama

Linola - Wskazania

Wspomagająco w leczeniu chorób skóry przebiegających z suchością i świądem (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry).

Linola - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Kąpieli całego ciała nie należy stosować u pacjentów z gruźlicą, ciężkimi zaburzeniami serca i krążenia, nadciśnieniem tętniczym lub u pacjentów gorączkujących.

Linola - Ciąża

Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

Linola - Efekty uboczne

Często: zaczerwienienie, pieczenie lub świąd. Rzadko: wyprysk kontaktowy, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, pęcherzyki. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości i zapalenie mieszków włosowych.

Linola - Dawkowanie

Zewnętrznie. W zależności od rodzaju i nasilenia choroby: 30-40 ml do kąpieli całego ciała, 2 ml do kąpieli częściowej lub 20 ml w przypadku natrysku. Preparat należy stosować co 2-3 dni przez 4 tyg. Czas trwania kąpieli nie powinien przekraczać 20 min (u niemowląt i dzieci - kilka minut). Preparat można stosować bez rozcieńczenia bezpośrednio na wilgotną skórę, a następnie spłukać. Temp. wody podczas kąpieli lub natrysku nie powinna być >36st.C, przy świądzie temp. wody nie powinna być >32st.C lub być możliwie najniższa. Po kąpieli skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, gdyż zbyt silnie osuszanie i wycieranie osłabia działanie preparatu.

Linola - Uwagi

Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Podczas stosowania preparatu na skórze oraz powierzchni wanien i kabin natryskowych powstaje tłusta powłoka, zwiększająca ryzyko poślizgnięcia.

Pharmindex
<-- popup -->