Lubexyl

Spis treści

Lubexyl - Skład

1 g preparatu zawiera 40 mg nadtlenku benzoilu.

Lubexyl - Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego w postaci emulsji o działaniu przeciwtrądzikowym. Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój <I>Propionibacterium acnes</I> i <I>Staphylococcus epidermidis</I>, uważanych za jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Zmniejsza także wytwarzanie łoju i syntezę kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników, udrażnia gruczoły łojowe oraz zmniejsza stan zapalny.

Reklama

Lubexyl - Wskazania

Leczenie miejscowe trądziku pospolitego.

Lubexyl - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na nadtlenek benzoilu lub którykolwiek składnik leku. Nie należy stosować w przypadku stanu zapalnego, na uszkodzoną skórę lub na bardzo wrażliwą skórę. Nie stosować u dzieci.

Lubexyl - Ciąża

Lek należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Brak danych dotyczących stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Lubexyl - Efekty uboczne

W początkowym okresie leczenia może wystąpić uczucie napięcia skóry, lekkie zaczerwienienie lub pieczenie (jeśli objawy te nie ustąpią w ciągu 5 dni, lek należy odstawić; po ustąpieniu objawów można kontynuować kurację, stosując preparat rzadziej i/lub pozostawiając go krócej na skórze). Ponadto podczas leczenia występuje łuszczenie się skóry.

Lubexyl - Interakcje

Nie należy stosować jednocześnie innych leków do miejscowego stosowania o działaniu drażniącym, wysuszającym lub złuszczającym.

Lubexyl - Dawkowanie

Kilka kropli emulsji nanosi się 2 razy dziennie na zmiany skórne, rozsmarowuje i spłukuje dokładnie wodą po 1-2 min. Leczenie trwa zazwyczaj 2-5 tyg.

Lubexyl - Uwagi

Unikać silnego nasłoneczniania. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i jamy ustnej, włosami i ubraniem.

Pharmindex
<-- popup -->