Źródło

Magnesil B6

Reklama

Działanie

Suplement diety. Magnez jest niezbędny dla utrzymania prawidłowych funkcji mięśni, układu nerwowego i mózgu. Wspiera metabolizm - stanowi element niezbędny dla prawidłowej aktywności wielu enzymów komórkowych odpowiadających za przemiany metaboliczne węglowodanów i tłuszczów. Uczestniczy w procesie uzyskiwania i dostarczania energii do tkanek. Jest potrzebny w procesie powstawania białek ustrojowych. Magnez jest też wykorzystywany w procesie budowy kości i zębów. Magnesil B6 zawiera wysoko przyswajalną formę chelatu magnezu, która jest łatwo wchłaniana w jelicie cienkim. Witamina B6 bierze udział w metabolizmie aminokwasów, białek i węglowodanów oraz pozyskiwaniu z nich energii. Wspomaga gospodarkę żelazem. Witamina B6 jest ważna dla pracy mięśni oraz układu nerwowego. Bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek oraz białek ustrojowych.

Wskazania

Preparat uzupełnia dietę w magnez i witaminę B6. Polecany jest szczególnie osobom aktywnym, uprawiającym sport, intensywnie pracującym i uczącym się, narażonym na stres oraz osobom starszym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka dziennie, najlepiej po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pharmindex