Maść na odciski Aflofarm

Spis treści

Maść na odciski Aflofarm - Skład

1 g maści zawiera 400 mg kwasu salicylowego i 100 mg kwasu mlekowego.

Maść na odciski Aflofarm - Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Kwas salicylowy i kwas mlekowy działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Reklama

Maść na odciski Aflofarm - Wskazania

Usuwanie odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry stóp.

Maść na odciski Aflofarm - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować: u dzieci w wieku do 2 lat, pacjentów chorych na cukrzycę lub osób z zaburzeniami krążenia; jeżeli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie.

Maść na odciski Aflofarm - Ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u dzieci w wieku powyżej 2 lat. Stosowanie leku należy przerwać jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry lub uczulenie. Maść należy nanosić wyłącznie na zrogowaciały naskórek. Unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi (w przypadku kontaktu prepartu z oczami lub błonami śluzowymi, miejsca te należy przemyć wodą). Ze względu na zawartość lanoliny lek może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Maść na odciski Aflofarm - Ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na możliwość wchłonięcia i przenikania kwasu salicylowego przez łożysko do krwi płodu, nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży.

Maść na odciski Aflofarm - Efekty uboczne

Odczyny alergiczne, stan zapalny skóry. Po zastosowaniu preparatu na zdrową skórę lub błony śluzowe mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry w postaci rumienia, złuszczenia i nadżerek, oraz stan zapalny.

Maść na odciski Aflofarm - Dawkowanie

Miejscowo. Maść nakładać 1 - 2 razy na dobę na zrogowaciałe miejsca na skórze stóp, uważając, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Po wystąpieniu bolesności należy wymoczyć stopy w gorącej wodzie i usunąć rozmiękczony zrogowaciały naskórek. Zabieg powtarzać kilkakrotnie.

Maść na odciski Aflofarm - Uwagi

Nie stosować na zdrową skórę.

Pharmindex