Melatonina VIS o smaku pomarańczowym

Spis treści

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - skład

1 tabl. zawiera 3 mg melatoniny.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - Działanie

Hormon wytwarzany przez komórki szyszynki w dobowym rytmie wydzielania (niskie stężenia w dzień, wysokie - w nocy). Wpływa na regulację biologicznego rytmu dobowego, związanego ze snem i czuwaniem.

Reklama

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - wskazania

Wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych (podróże lotnicze przez kilka stref czasowych, w tym także loty międzykontynentalne), zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu dobowego snu i czuwania u osób wykonujących pracę zmianową.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na melatoninę lub pozostałe składniki preparatu. Choroby wątroby i depresja. Nie stosować u dzieci oraz po spożyciu alkoholu. Ostrożnie stosować u osób z ostrymi lub przewlekłymi chorobami, zaburzeniami układu immunologicznego, zaburzeniami hormonalnymi lub padaczką.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - efekty uboczne

Rzadko występują: ból głowy, senność, uczucie dezorientacji, obniżenie temperatury ciała.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - dawkowanie

Doustnie. W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych - przy lotach ze wschodu na zachód: 1-2 tabl. na 1 h przed snem przez 4 dni po przylocie; przy lotach z zachodu na wschód: 1-2 tabl. dziennie na 2 dni przed wylotem (około 16.00-18.00) oraz przez 4 dni po przylocie na 1 h przed snem. W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 1-2 tabl. na 30 min przed snem (około 21.00-22.00). W zaburzeniach snu u osób wykonujących pracę zmianową: 1-2 tabl. dziennie na 1 h przed snem.

Melatonina VIS o smaku pomarańczowym - uwagi

Skuteczność działania leku rozwija się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tyg. jego stosowania.

Pharmindex
<-- popup -->