Melis-Tonic

Reklama

Działanie

Działa ogólnie uspokajająco. Flawonoidy zawarte w kwiatostanie głogu wpływają dodatnio na pracę mięśnia sercowego, poprawiając jego ukrwienie, kurczliwość i lekko obniżając ciśnienie.

Wskazania

Preparat stosowany pomocniczo w stanach nadmiernego napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliowść na substancję czynną, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych, na kminek, na rośliny z rodziny baldaszkowatych, na bylicę lub brzozę.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zawartość alkoholu należy uwzględnić w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grup wysokiego ryzyka takich jak pacjenci z chorobami wątroby lub padaczką. Nie zaleca się stosowania leku u osób z chorobą wątroby, zapaleniem dróg żółciowych, bezkwaśnością, kamicą żółciową i innymi zaburzeniami dróg żółciowych ze względu na zawartość owocu kminku. Ze względu na zawartość korzenia arcydzięgla w okresie stosowania leku należy unikać
opalania się na słońcu i intensywnego naświetlania promieniami UV z uwagi na możliwość przekształcenia przez promieniowanie UV furokumaryn w formy karcinogenne.

Ciąża i laktacja

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek (np.alergia kontaktowa). U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych
np. bylica, piołun może dojść do reakcji krzyżowej.

Dawkowanie

Osoby w wieku podeszłym , dorośli oraz młodzież w wieku powyżej 12 lat: ok. 5 ml produktu 3 razy na dobę , rozcieńczone w 1/4 szklanki.

Reklama

Uwagi

Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex