Milupa PKU 1

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Białkowe uzupełnienie diety niemowląt z fenyloketonurią i hiperfenyloalaninemią. Preparat jest mieszaniną czystych L-aminokwasów bez fenyloalaniny, zawierającą witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w fenyloketonurii (PKU) i hiperfenyloalaninemii (HPA) u niemowląt.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których nie występuje fenyloketonuria i hiperfenyloalaninemia. Nie stosować pozajelitowo.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zależne od wieku, masy ciała i indywidualnej tolerancji fenyloalaniny; dawka preparatu powinna być okresowo dostosowywana do aktualnego stanu metabolicznego pacjenta. Dobową dawkę preparatu należy podawać w 3-5 pojedynczych porcjach i powinna być spożywana w połączeniu z wyliczoną ilością innego rodzaju pożywienia. W napojach maksymalne zalecane stężenie wynosi 10 g produktu w 100 ml.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia. Dieta z dodatkiem preparatu powinna mieć odpowiednią wartość energetyczną, zawierać wszystkie składniki odżywcze, w tym niezbędne kwasy tłuszczowe i fenyloalaninę, aby zaspokoić dobowe zapotrzebowanie pacjenta. Preparat można dodawać do pożywienia dla niemowląt (np. mleko modyfikowane, żywność dla niemowląt). Nie mieszać z gorącymi preparatami.

Pharmindex