Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Milupa PKU 3

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Białkowe uzupełnienie diety młodzieży w wieku powyżej 15 lat i dorosłych z fenyloketonurią i hiperfenyloalaninemią. Preparat jest mieszaniną czystych L-aminokwasów, nie zawierającą fenyloalaniny, wzbogaconą zgodnie z wymaganiami w witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w fenyloketonurii i hiperfenyloalaninemii u młodzieży w wieku powyżej 15 lat i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których nie występuje fenyloketonuria i hiperfenyloalaninemia.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zależne od wieku, masy ciała i indywidualnej tolerancji fenyloalaniny; dawka preparatu powinna być okresowo dostosowywana do aktualnego stanu metabolicznego pacjenta. Preparat dostępny w saszetkach (po 10 tabletek) ułatwia podział zalecanej dawki dobowej. Tabletki należy przyjmować z wystarczającą ilością płynów w połączeniu z wyliczoną ilością innego rodzaju pożywienia.

Uwagi

Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia. Dieta z dodatkiem preparatu musi mieć odpowiednią wartość energetyczną, zawierać wszystkie składniki odżywcze, w tym niezbędne kwasy tłuszczowe i fenyloalaninę w ilości odpowiadającej dobowemu zapotrzebowaniu. Dobowe zapotrzebowanie na białko z preparatu może być pokryte wyłącznie przez preparat, bądź w połączeniu z produktami milupa pku 3 advanta i milupa pku 3 shake.

Pharmindex