Znajdź lek

Źródło

Milupa PKU 3 advanta

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Podstawowe białkowe uzupełnienie diety młodzieży w wieku powyżej 15 lat i dorosłych z fenyloketonurią i hiperfenyloalaninemią. Preparat jest mieszaniną czystych L- aminokwasów bez fenyloalaniny, zawierającą witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w fenyloketonurii (PKU) i hiperfenyloalaninemii (HPA) u młodzieży w wieku powyżej 15 lat i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których nie występuje fenyloketonuria i hiperfenyloalaninemia. Nie stosować pozajelitowo.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zależne od wieku, masy ciała i indywidualnej tolerancji fenyloalaniny; dawka preparatu powinna być okresowo dostosowywana do aktualnego stanu metabolicznego pacjenta. Dobową dawkę preparatu należy podzielić na 3-5 pojedynczych porcji. Można spożywać w połączeniu z wyliczoną ilością innego rodzaju pożywienia lub napojów (np. woda, soki owocowe, przeciery owocowe).

Uwagi

Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia. Dieta z dodatkiem preparatu musi mieć odpowiednią wartość energetyczną, zawierać wszystkie składniki odżywcze, w tym niezbędne kwasy tłuszczowe i fenyloalaninę w ilości odpowiadającej dobowemu zapotrzebowaniu.

Pharmindex