Znajdź lek

Źródło

Milupa PKU 3 tempora

Działanie

Białkowe uzupełnienie diety w leczeniu dietetycznym kobiet. Zawiera mieszaninę aminokwasów bez fenyloalaniny z dodatkiem witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych.

Wskazania

Leczenie dietetyczne kobiet z fenyloketonurią i hiperfenyloalaninemią przed ciążą, podczas ciąży oraz w okresie laktacji.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których nie występuje fenyloketonuria i hiperfenyloalaninemia. Nie stosować pozajelitowo.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zależne od wieku, masy ciała i indywidualnej tolerancji fenyloalaniny; dawka preparatu powinna być okresowo dostosowywana do aktualnego stanu metabolicznego pacjenta. Dobową dawkę preparatu należy podzielić na kilka pojedynczych porcji. Zawartość jednej saszetki (porcji) rozpuścić w 100 ml wody. Aby pokryć zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas ciąży i w okresie laktacji, zaleca się wymianę nie więcej niż 1-2 porcji preparatu na dobę.

Uwagi

Preparat nie może być jedynym źródłem pożywienia, wymaga dodatkowego dostarczania energii oraz fenyloalaniny, w ilości odpowiadającej dobowemu zapotrzebowaniu. Dobowe zapotrzebowanie na białko może zostać pokryte przez preparat lub w połączeniu z milupa pku 3 advanta i milupa pku 3 w postaci tabletek.

Pharmindex