Znajdź lek

Źródło

Minivita K

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Witamina K przyczynia się do prawidłowej krzepliwości krwi.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u noworodków od 2 tyg. życia i niemowląt karmionych piersią: podczas zwiększonego zapotrzebowania na witaminę K, w profilaktyce krwawień związanych z niedoborem witaminy K, w przewlekłej biegunce, w przedłużającej się żółtaczce, w przejściowej cholestazie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę K.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki od 2 tyg. życia i niemowlęta karmione piersią 1 kapsułkę "twist-off" do ukończenia 3 miesiąca życia. W trakcie wystąpienia przewlekającej się biegunki, przedłużającej się żółtaczki i przejściowej cholestazy 2 kapsułki "twist-off" do czasu ustąpienia objawów. Kapsułkę należy przekręcić i oderwać jej końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do ściągniętego pokarmu matki, na łyżeczkę lub bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło otoczki kapsułki. Preparat należy przyjmować pod nadzorem lekarza.

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Pharmindex