Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Minivita K+D

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat uzupełnia dietę w witaminę K i D3 . Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia, a witamina K przyczynia się do prawidłowej krzepliwości krwi.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne u noworodków od 2 tyg. życia i niemowląt karmionych piersią do ukończenia 3 miesiąca życia: w profilaktyce krwawień związanych z niedoborem witaminy K, w profilaktyce krzywicy związanych z niedoborem witaminy D3, w niedoborach witaminy K i D3, w przewlekłej biegunce, przedłużającej się żółtaczce i w przejściowej cholestazie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki od 2 tyg. życia i niemowlęta karmione piersią 1 kapsułkę "twist-off" do ukończenia 3 miesiąca życia. Kapsułkę należy przekręcić i oderwać jej końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do ściągniętego pokarmu matki, na łyżeczkę lub bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło otoczki kapsułki. Preparat należy przyjmować pod kontrolą lekarza.

Reklama

Uwagi

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Pharmindex