Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nagietek fix

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny przeznaczony do objawowego leczenia: łagodnych stanów zapalnych skóry (takich jak oparzenia słoneczne) oraz jako środek wspomagający w leczeniu niewielkich zranień skóry; łagodnych stanów zapalnych jamy ustnej lub gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nagietek lub inne rośliny z rodziny Astrowatych (Asteraceae = Compositae).

Środki ostrożności

Nie podawać na skórę dzieciom poniżej 6 lat, natomiast na śluzówkę jamy ustnej dzieciom poniżej 12 lat, ze względu na brak danych odnośnie stosowania w tych grupach wiekowych. W przypadku podawania na skórę, jeśli pojawią się objawy zakażenia skóry należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i laktacji. Nie określono bezpieczeństwa stosowania w czasie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane

Może wystąpić skórna reakcja nadwrażliwości na nagietek (częstość nieznana).

Dawkowanie

1-2 saszetki nagietka zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem przez ok. 5 min, ostudzić i przecedzić. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: ciepły napar stosować 2-4 razy dziennie do płukania gardła lub jamy ustnej. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: świeżo przygotowany przestudzony napar stosować na skórę w postaci opatrunków. Opatrunki nasączone naparem należy usunąć po 30-60 min.

Uwagi

Nie obserwowano wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex