Naturkaps Czosnek

Spis treści

Naturkaps Czosnek - Skład

1 kaps. zawiera 270 mg maceratu olejowego z czosnku.

Naturkaps Czosnek - Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego obniżający poziom cholesterolu, działający przeciwbakteryjnie i pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Związki siarkowe zawarte w czosnku zmniejszają agregację płytek krwi. Związki siarkowe mogą przenikać do mleka matki i zmieniać jego smak.

Reklama

Naturkaps Czosnek - Wskazania

Wspomagająco w podwyższonym stężeniu triglicerydów i cholesterolu we krwi, w profilaktyce miażdżycy tętnic, zaburzeniach krążenia w naczyniach obwodowych i chorobie wieńcowej. Jako środek przeciwbakteryjny pomocniczo w zaburzeniach przewodu pokarmowego i nadmiernej fermentacji jelitowej.

Naturkaps Czosnek - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Naturkaps Czosnek - Ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową oraz u dzieci do 7 rż.

Naturkaps Czosnek - Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone; nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią ze względu na możliwość zmiany smaku mleka przez związki siarkowe.

Naturkaps Czosnek - Efekty uboczne

Rzadko: nadkwaśność i odbijanie.

Naturkaps Czosnek - Interakcje

Nie stosować łącznie z lekami przeciwzakrzepowymi.

Naturkaps Czosnek - Dawkowanie

Doustnie. <u>Wspomagająco i profilaktycznie</u>: dorośli: 6-10 kaps. dziennie w dawkach podzielonych. Jako <u>środek przeciwbakteryjny</u>: dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 6-10 kaps. dziennie w dawkach podzielonych; dzieci 7-12 rż.: 3-5 kaps. dziennie w dawkach podzielonych. Przyjmować przed posiłkiem, nie rozgryzając i popijając niewieką ilością wody.

Naturkaps Czosnek - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->