Znajdź lek

Naturkaps Czosnek

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego obniżający poziom cholesterolu, działający przeciwbakteryjnie i pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Związki siarkowe zawarte w czosnku zmniejszają agregację płytek krwi. Związki siarkowe mogą przenikać do mleka matki i zmieniać jego smak.

Wskazania

Wspomagająco w podwyższonym stężeniu triglicerydów i cholesterolu we krwi, w profilaktyce miażdżycy tętnic, zaburzeniach krążenia w naczyniach obwodowych i chorobie wieńcowej. Jako środek przeciwbakteryjny pomocniczo w zaburzeniach przewodu pokarmowego i nadmiernej fermentacji jelitowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową oraz u dzieci do 7 rż.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone; nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią ze względu na możliwość zmiany smaku mleka przez związki siarkowe.

Działania niepożądane

Rzadko: nadkwaśność i odbijanie.

Interakcje

Nie stosować łącznie z lekami przeciwzakrzepowymi.

Dawkowanie

Doustnie. Wspomagająco i profilaktycznie: dorośli: 6-10 kaps. dziennie w dawkach podzielonych. Jako środek przeciwbakteryjny: dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 6-10 kaps. dziennie w dawkach podzielonych; dzieci 7-12 rż.: 3-5 kaps. dziennie w dawkach podzielonych. Przyjmować przed posiłkiem, nie rozgryzając i popijając niewieką ilością wody.

Uwagi

Pharmindex