Naturkaps Tran

Reklama

Działanie

Tran z wątroby dorsza zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe (EPA, DHA) oraz witaminy A i D. Składniki preparatu są niezbędne do prawidłowego działania organizmu, zwłaszcza w okresie wzrostu i zwiększonego zapotrzebowania. Wchodzące w skład preparatu nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają stężenie triglicerydów i LDL-cholesterolu oraz zwiększają stężenie HDL-cholestrolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niedokrwiennej choroby serca. Witamina A odgrywa rolę w procesie widzenia, rozwoju i czynnościach nabłonka skóry i błon śluzowych oraz w procesie osteogenezy. Witamina D wpływa na wzrost zębów i kości.

Wskazania

Profilaktyka i wspomagająco w leczeniu niedoborów witaminy A i D, zwłaszcza u dzieci. Zapobieganie krzywicy oraz leczenie zaburzeń uwapnienia tkanki kostnej o różnego pochodzenia. Łagodzenie skutków menopauzy (osteoporoza, atrofia skóry i błon śluzowych). Jako środek wzmacniająco-regenerujący stosowany w okresie rekonwalescencji po przebytych schorzeniach osłabiających ogólną sprawność i odporność organizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperkalcemia, kamica nerkowa.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z sarkoidozą.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Duże dawki witaminy A mogą spowodować zaburzenia rozwojowe płodu.

Interakcje

Cholestyramina i olej parafinowy zmniejszają wchłanianie witaminy A i D na poziomie jelit. Ponadto neomycyna podawana doustnie osłabia wchłanianie witaminy A, a leki przeciwdrgawkowe i barbiturany - wchłanianie witaminy D. Witaminę D ostrożnie stosować z glikozydami naparstnicy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2-4 kaps. 2 razy na dobę. Dzieci od 4 lat: 1-2 kaps. na dobę.

Reklama

Uwagi

Pharmindex