Neo-Tormentil

Reklama

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran. Substancje czynne preparatu ulegają wchłanianiu z miejsca podania. Lek wykazuje działanie wyłącznie miejscowe. Podczas stosowania u niemowląt i małych dzieci, a także na duże powierzchnie uszkodzonej skóry do krążenia ogólnego może przenikać boraks, który w około 50% jest wydalany wraz z moczem w ciągu 24 h.


Wskazania

Leczenie trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na kwas borowy. Preparatu nie należy stosować u noworodków i niemowląt z uszkodzoną skórą.

Środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować na rozlegle rany i skaleczenia. Zawiera lanolinę i może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja

W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

U niemowląt, małych dzieci lub przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, boraks może się wchłaniać i wywierać uogólnione działania niepożądane. Częstość nieznana: brak łaknienia, niedokrwistość, stany splątania, drgawki, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym: wymioty, biegunki), zaburzenia menstruacji, osłabienie.

Dawkowanie

Miejsca chorobowo zmienione pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy dziennie.

Reklama

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex