Neo-Tormentil

Spis treści

Neo-Tormentil - skład

100 g preparatu zawiera: 20 g tlenku cynku, 2 g ichtamolu, 1 g boraksu, 8 g nalewki z kłącza pięciornika. Preparat zawiera lanolinę.

Neo-Tormentil - Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran. Substancje czynne preparatu ulegają wchłanianiu z miejsca podania. Lek wykazuje działanie wyłącznie miejscowe. Podczas stosowania u niemowląt i małych dzieci, a także na duże powierzchnie uszkodzonej skóry do krążenia ogólnego może przenikać boraks, który w około 50% jest wydalany wraz z moczem w ciągu 24 h.


Reklama

Neo-Tormentil - wskazania

Leczenie trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran.

Neo-Tormentil - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na kwas borowy. Preparatu nie należy stosować u noworodków i niemowląt z uszkodzoną skórą.

Neo-Tormentil - ostrzeżenia

Preparatu nie należy stosować na rozlegle rany i skaleczenia. Zawiera lanolinę i może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Neo-Tormentil - ciąża

W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Neo-Tormentil - efekty uboczne

U niemowląt, małych dzieci lub przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, boraks może się wchłaniać i wywierać uogólnione działania niepożądane. Częstość nieznana: brak łaknienia, niedokrwistość, stany splątania, drgawki, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym: wymioty, biegunki), zaburzenia menstruacji, osłabienie.

Neo-Tormentil - dawkowanie

Miejsca chorobowo zmienione pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy dziennie.

Neo-Tormentil - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->