Nervinex fix

Reklama

Działanie

Roślinny preparat leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Tradycyjnie stosuje się w nadmiernej pobudliwości nerwowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki mieszanki.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 rż. W okresie stosowania leku należy unikać opalania się na słońcu i naświetlania promieniami UV. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się po 7 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub zastosować inne leczenie.

Ciąża i laktacja

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości skóry na światło. W takim przypadku oraz w przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych zalecane jest odstawienie preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 saszetkę (2 g) ziół zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem 10 min. Pić do 4 razy dziennie po szklance naparu. Nie zaleca się systematycznego stosowania ze względu na wzrost ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych. Dzieci i młodzież poniżej 18 rż.: nie zaleca się stosowania.

Reklama

Uwagi

Ze względu na przypisywane działanie uspokajające, nie zaleca się wypijania naparu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą urządzeń mechanicznych.

Pharmindex