Nizax med

Reklama

Działanie

Pochodna imidazolu. Hamuje biosyntezę ergosterolu, niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co powoduje zmiany jej przepuszczalności i prowadzi do obumarcia komórki. Działa m.in. na drożdżaki, w tym na Pityrosporum ovale, który jest czynnikiem wywołującym łupież. Ketokonazol w niewielkim stopniu wchłania się przez skórę, nie przenika do krwi i nie wywiera działania układowego. Szampon zmniejsza świąd i podrażnienie skóry głowy wywołane przez łupież, przywraca fizjologiczny proces wymiany naskórka i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Stosowanie szamponu zapobiega nawrotom łupieżu.

Wskazania

Higiena i pielęgnacja włosów ze skłonnością do łupieżu oraz włosów przetłuszczających się, z uporczywymi objawami łupieżu łojotokowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne imidazolu lub pozostałe składniki preparatu.

Dawkowanie

Niewielką ilość szamponu (około 5 ml) nanieść na mokre włosy i dokładnie wmasować aż do uzyskania piany. Pozostawić na 3-5 min, a następnie spłukać. Czynność można powtórzyć. Stosować 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie; po ustąpieniu objawów profilaktycznie raz na 2 tygodnie.

Reklama

Uwagi

Pharmindex