Noverban

Reklama

Działanie

Tradycyjny leczniczy preparat roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Wskazania

Preparat stosowany w celu złagodzenia bólu gardła związanego z suchym kaszlem i przeziębieniem. Pomocniczo w nieżytach górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia duszności, gorączki, ropnej plwociny należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek zawiera 4,0-7,0 % (v/v) etanolu. Dawka jednorazowa 5 ml zawiera około 0,25 g etanolu. Nie zaleca się stosowania u pacjentów z chorobami wątroby, padaczką oraz u osób z chorobą alkoholową. Ze względu na zawartość sacharozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 12 rż.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3-4 razy dziennie po 5 ml lub 2 razy dziennie po 10 ml. Dzieci poniżej 12 rż.: nie zaleca się stosowania. Nie stosować dłużej niż 1 tydzień.

Reklama

Uwagi

W 5 ml syropu znajduje się około 250 mg etanolu, co jest równoważne 2,6 ml wina lub 6,3 ml piwa. W 10 ml syropu znajduje się około 500 mg etanolu, co jest równoważne 5,2 ml wina lub 12,6 ml piwa. Brak danych na temat wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Pharmindex