Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nozitix

Działanie

Wyrób medyczny będący zawiesiną tiksotropową. Aplikator umożliwia równomierne rozproszenie preparatu w miejscu podania i utworzenie cienkiego filmu ochronnego na bazie olejowej. Olejek eteryczny miętowy i kwas glicyryzynowy mają dodatkowe działanie ściągające i obkurczające na śluzówkę nosa. Tiksotropowe właściwości wyrobu pozwalają na dokładne rozprowadzenie jego składników oraz wydłużają czas kontaktu preparatu z powierzchnią śluzówki nosa w celu jej optymalnego nawilżenia i złagodzenia podrażnień. Preparat nie spływa z powierzchni śluzówki nosa, i w ten sposób powstaje mocniejsza warstwa nawilżająco-ochronna.

Wskazania

Wspomagająco i łagodząco w leczeniu suchości błony śluzowej nosa, kataru, alergicznego nieżytu nosa oraz infekcji o podłożu wirusowym lub bakteryjnym.

Przeciwwskazania

Krwotoki z nosa lub rany nosa. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Pacjent, bezpośrednio po operacjach i zabiegach chirurgicznych prowadzonych w obrębie jamy nosowo – gardłowej. Dzieci <3 rż..

Dawkowanie

Wewnętrznie do nosa. Dorośli i dzieci >12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Dzieci od 3-12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie. Przed zastosowaniem oczyść dokładnie nos. Ogrzej buteleczkę w dłoni i wstrząśnij, wprowadź aplikator do otworu nosowego i naciśnij. Po użyciu dokładnie oczyść aplikator i nałóż plastikową zatyczkę. Po aplikacji wyrobu, nie stosuj i nie płucz nosa żadnym innym płynem przez okres 30 minut. Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Nie należy stosować wyrobu medycznego, jeśli opakowanie jest uszkodzone.

Pharmindex