Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nutridrink Multi Fibre

Działanie

Dieta kompletna, hiperkaloryczna (1,5 kcal/ml), bogatoresztkowa, w postaci napoju mlecznego, do leczenia żywieniowego drogą przewodu pokarmowego. Źródłem białka jest kazeina, źródłem węglowodanów wolno wchłaniane maltodekstryny i sacharoza. Zawiera wyłącznie tłuszcze LCT. Mieszanina błonnika (6 rodzajów błonnika o odpowiednich proporcjach włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych) reguluje pracę jelit. Klinicznie wolna od laktozy. Bezglutenowa.

Wskazania

Zapobieganie lub leczenie niedożywienia w przypadkach takich jak: choroby nowotworowe, przed zabiegami operacyjnymi i po nich, brak apetytu o różnej etiologii (dzieci, osoby w wieku podeszłym), zaburzenia żucia i połykania, mukowiscydoza, okres rekonwalescencji, jadłowstręt psychiczny. Szczególnie polecana w przypadku długoterminowego stosowania preparatów odżywczych ze względu na podobieństwo do diety naturalnej.

Przeciwwskazania

Alergia na białka mleka krowiego, galaktozemia i fruktozemia. Pacjenci wymagający diety bezresztkowej. Nie podawać dożylnie. Nie stosować u dzieci poniżej 3 rż. U dzieci w wieku 3-6 lat podawać jedynie jako uzupełnienie diety.

Dawkowanie

Doustnie. Uzupełnienie diety: 1-4 opakowania dziennie (300-1200 kcal). Kompletna dieta: 5-7 opakowań dziennie (1500-2100 kcal). Zaleca się pić powoli (1 opakowanie od 30 min do 1 h) między posiłkami, najlepiej po schłodzeniu.

Uwagi

Pharmindex