Znajdź lek

Źródło

Opatrunek CAVILON™ NSBF

Działanie

Płyn do ochrony skóry przed płynami ustrojowymi. Po nałożeniu na skórę tworzy wodoodporną, przezroczystą i długotrwałą (72 h) błonę. Zmniejsza uszkodzenia skóry powstałe przez powtórne naklejanie przylepców. Nie wpływa na absorpcję moczu przez pieluchy. Nie zawiera alkoholu, może być stosowany na uszkodzoną skórę.

Wskazania

Ochrona skóry dorosłych, dzieci i niemowląt powyżej 1 m.ż. w przypadku odleżyn Ist., lekko sączących odleżyn IIst., podrażnień skóry związanych z nietrzymaniem moczu, pielęgnacji stomii, owrzodzeń podudzi, uszkodzenia skóry spowodowanego stosowaniem przylepców oraz ochrona okolicy przyrannej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki środka. Dzieci do ukończenia 1 m.ż.

Środki ostrożności

Środek używany pod elektrody może zaburzać ich odczyt. Stosowanie miejscowych preparatów do pielęgnacji lub ochrony skóry może zmniejszyć skuteczność środka.

Dawkowanie

Na czystą i suchą skórę nałożyć płyn za pomocą aplikatora na patyczku lub butelki z rozpylaczem. Jeżeli konieczne jest ponowne użycie środka należy odczekać ok. 30 s, aż pierwsza warstwa wyschnie. Gdy płyn nakładany jest pomiędzy fałdy skóry, należy umożliwić wyschnięcie środka zanim skóra powróci do swojej naturalnej pozycji.

Uwagi

Pharmindex