Opatrunek LYOSTYPT

Spis treści

Opatrunek LYOSTYPT - Działanie

Filc hemostatyczny zatrzymujący płyny. Wykonany jest z naturalnych włókien kolagenu. Podtrzymuje fizjologiczne procesy krzepnięcia. Dzięki dużej powierzchni struktura kolagenu jest idealnym rusztowaniem do przylegania trombocytów oraz służy jako dodatkowe wzmocnienie skrzepu. Filc jest miękki, podatny i z łatwością dopasowuje się do nieregularnych zarysów. Zachowuje swój kształt nawet po nasączeniu krwią, w razie potrzeby może być całkowicie usunięty. Po około 3 tygodniach materiał jest całkowicie wchłonięty w procesie fagocytozy i enzymatycznej degradacji w komórkach żernych.

Opatrunek LYOSTYPT - Wskazania

W chirurgii do opanowania krwawienia: z naczyń żylnych, z naczyń mieszanych i krwawień sączących oraz jako dodatkowy sposób przy innych technikach hemostatycznych. Może być użyty jako nośnik dla klejów włóknikowych i roztworów antybiotyków.

Reklama

Opatrunek LYOSTYPT - Przeciwskazania

Nie stosować na powierzchnie zakażone (może nasilać infekcje i powstanie ropnia w jamie brzusznej lub klatce piersiowej). Nie stosować do hamowania krwawienia z ran kości w przypadku mocowania protezy klejem metylmetakrylowym (kolagen redukuje siłę wiązania kleju).

Opatrunek LYOSTYPT - Uwagi

Pharmindex