Źródło

Opatrunek TEGADERM

Reklama

Działanie

Jałowy, przezroczysty, hipoalergiczny opatrunek poliuretanowy, który umożliwia gojenie się ran w środowisku wilgotnym. Zapobiega wysychaniu i powiększaniu się rany (brak strupa, płytsza blizna, lepszy efekt kosmetyczny) oraz przyspiesza proces gojenia. Opatrunek zapobiega nadkażaniu rany egzogennymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przezroczystość opatrunku pozwala na monitorowanie procesu gojenia i wczesnego wykrycia pierwszych oznak ewentualnej infekcji. Zastosowany system ramki ułatwia aseptyczną aplikację. Opatrunek jest wodoodporny, dzięki czemu umożliwia kąpiel lub prysznic bez potrzeby zmiany.

Wskazania

Prewencja uszkodzeń skóry, profilaktyka odleżyn. Otarcia naskórka, zadrapania, drobne uszkodzenia skóry. Zaopatrywanie miejsc po pobraniu przeszczepu skóry. Pooperacyjne rany chirurgiczne. Leczenie odleżyn I i II. Mocowanie opatrunków nieprzylepnych. Owrzodzenia podudzi, stopa cukrzycowa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki opatrunku. Rany zakażone, zainfekowane.

Środki ostrożności

Opatrunku nie aplikować pod naprężeniem, może to spowodować mechaniczne uszkodzenie skóry. Miejsce pod opatrunkiem należy często sprawdzać w celu wykrycia ewentualnego zakażenia (podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie, obrzęk, wysięk).

Dawkowanie

Okolicę rany należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Po wyjęciu opatrunku z opakowania należy odkleić papier zabezpieczający, odsłaniając powierzchnię przylepną. Następnie umieścić opatrunek nad raną i przykleić go. Usunąć ramkę z opatrunku, jednocześnie wygładzając jego brzegi. Należy zdecydowanie przycisnąć brzeg opatrunku do skóry. W celu późniejszego usunięcia opatrunku należy podważyć delikatnie jego brzeg i powoli usunąć, pociągając go do siebie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Czas utrzymywania do 7 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex