Opatrunek TEGADERM

Spis treści

Opatrunek TEGADERM - Działanie

Jałowy, przezroczysty, hipoalergiczny opatrunek poliuretanowy, który umożliwia gojenie się ran w środowisku wilgotnym. Zapobiega wysychaniu i powiększaniu się rany (brak strupa, płytsza blizna, lepszy efekt kosmetyczny) oraz przyspiesza proces gojenia. Opatrunek zapobiega nadkażaniu rany egzogennymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przezroczystość opatrunku pozwala na monitorowanie procesu gojenia i wczesnego wykrycia pierwszych oznak ewentualnej infekcji. Zastosowany system ramki ułatwia aseptyczną aplikację. Opatrunek jest wodoodporny, dzięki czemu umożliwia kąpiel lub prysznic bez potrzeby zmiany.

Opatrunek TEGADERM - wskazania

Prewencja uszkodzeń skóry, profilaktyka odleżyn. Otarcia naskórka, zadrapania, drobne uszkodzenia skóry. Zaopatrywanie miejsc po pobraniu przeszczepu skóry. Pooperacyjne rany chirurgiczne. Leczenie odleżyn I i II. Mocowanie opatrunków nieprzylepnych. Owrzodzenia podudzi, stopa cukrzycowa.

Reklama

Opatrunek TEGADERM - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki opatrunku. Rany zakażone, zainfekowane.

Opatrunek TEGADERM - ostrzeżenia

Opatrunku nie aplikować pod naprężeniem, może to spowodować mechaniczne uszkodzenie skóry. Miejsce pod opatrunkiem należy często sprawdzać w celu wykrycia ewentualnego zakażenia (podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie, obrzęk, wysięk).

Opatrunek TEGADERM - dawkowanie

Okolicę rany należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Po wyjęciu opatrunku z opakowania należy odkleić papier zabezpieczający, odsłaniając powierzchnię przylepną. Następnie umieścić opatrunek nad raną i przykleić go. Usunąć ramkę z opatrunku, jednocześnie wygładzając jego brzegi. Należy zdecydowanie przycisnąć brzeg opatrunku do skóry. W celu późniejszego usunięcia opatrunku należy podważyć delikatnie jego brzeg i powoli usunąć, pociągając go do siebie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Czas utrzymywania do 7 dni.

Opatrunek TEGADERM - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->