Opatrunek TEGADERM™ Matrix

Reklama

Działanie

Sterylny opatrunek zawierający pierwiastki śladowe (jony potasu, rubidu, wapnia oraz cynku) oraz kwas cytrynowy, który przyspiesza tworzenie się ziarniny w procesie gojenia rany. Opatrunek reguluje aktywność MMPs (metaloproteinazy macierzy międzykomórkowej), normalizuje mikro-środowisko rany.

Wskazania

Stosować jako opatrunek pierwotny przy trudno i długo gojących sie ranach, w przypadku oparzeń, do zaopatrywania ran chirurgicznych i pourazowych w przypadku owrzodzeń (podudzi, cukrzycowych), w leczeniu odleżyn.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki opatrunku.

Środki ostrożności

Opatrunku nie aplikować pod naprężeniem, może to spowodować mechaniczne uszkodzenie skóry. Miejsce pod opatrunkiem należy często sprawdzać w celu wykrycia ewentualnego zakażenia (podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie, obrzęk, wysięk).

Dawkowanie

Okolicę rany należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Po wyjęciu opatrunku z opakowania należy odkleić papier zabezpieczający, odsłaniając powierzchnię przylepną. Następnie umieścić opatrunek nad raną i przykleić go. Należy zdecydowanie przycisnąć brzeg opatrunku do skóry. W celu późniejszego usunięcia opatrunku należy podważyć delikatnie jego brzeg i powoli usunąć, pociągając go do siebie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Opatrunek może pozostawać na ranie do 3 dni (nie jest toksyczny nie drażni skóry lub/i okolicy rany).

Reklama

Uwagi

Pharmindex