Osteovit

Reklama

Działanie

Suplement diety zawierający wapń i witaminę D3. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej. Ponadto wpływa na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w takich procesach, jak m.in. przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi, aktywacja niektórych enzymów, przepuszczalność błon komórkowych i naczyń krwionośnych (działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwalergiczne). Witamina D3 ułatwia wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego oraz reguluje jego wbudowywanie do tkanki kostnej.

Wskazania

Uzupełnienie diety w wapń i witaminę D3, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym, w okresie rekonwalescencji po złamaniach kości i długotrwałym unieruchomieniu, w okresie intensywnego wzrostu, u osób z zaburzeniami gospodarki mineralnej kości (zmniejszona gęstość kości). Wspomagająco w chorobach alergicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

Dawkowanie

Doustnie: 1 tabl. 2 razy dziennie po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Zaleca się przyjmowanie w trakcie posiłku.

Reklama

Uwagi

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex