Pelethrocin

Reklama

Działanie

Lek wpływający na elastyczność naczyń - zwiększa napięcie żylne i działa ochronnie na naczynia. Zmniejsza rozszerzalność i światło żył oraz zmniejsza zastój żylny. W zakresie mikrokrążenia przywraca sprawność kapilar oraz zwiększa ich wytrzymałość, szczególnie u pacjentów wykazujących podwyższoną kruchość naczyń. Preparat jest wydalany głównie z kałem, natomiast średnio 14% jest wydalane z moczem w postaci metabolitów.

Wskazania

Leczenie objawów związanych z niewydolnością żylną kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidami).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w pozostałym okresie ciąży preparat może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Biegunka, niestrawność, nudności, wymioty; zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie; wysypka, świąd, pokrzywka. W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie preparatu.

Interakcje

Nie stwierdzono istotnych klinicznie interakcji z innymi lekami.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabl. na dobę (1 tabl. rano i 1 tabl. wieczorem). Preparat należy przyjmować w trakcie posiłku, bez rozgryzania. W przypadku zaostrzenia dolegliwości dotyczących żylaków odbytu dawka wynosi 6 tabl. na dobę (2 tabl. 3 razy dziennie) przez pierwsze 4 dni, następnie - 4 tabl. (po 2 tabl. 2 razy dziennie) przez kolejne 3 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex