Pelogel

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu przeciwzapalnym w chorobach błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Zastosowanie masażu połączonego z wcieraniem wyciągu z borowiny powoduje poprawę krążenia w zmienionych patologicznie tkankach, co sprzyja wchłanianiu się wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych. Ponadto zespół kwasów huminowych wykazuje działanie ściągające.

Wskazania

Pomocniczo w zapaleniu przyzębia (paradontoza) lub zapaleniu dziąseł. Żel można stosować po przeprowadzeniu leczenia podstawowego przez stomatologa (wskazane usunięcie kamienia nazębnego).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą w tym na etylu parahydroksybenzoesan.

Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania pacjentom zaleca się konsultację z lekarzem stomatologiem. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. Nie stosować na uszkodzoną błonę śluzową jamy ustnej i w ostrych stanach zapalnych przyzębia i dziąseł. Ze względu na zawartość etylu parahydroksybenzoesanu preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego.

Ciąża i laktacja

Preparat może być zastosowany w okresie ciąży wyłącznie gdy w opinii lekarza korzyść terapeutyczna dla matki jest większa od potencjalnego zagrożenia dla płodu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: dawka jednorazowa: około 2,5g (pół łyżeczki od herbaty) żelu. Masować dziąsła przy pomocy miękkiej szczoteczki lub opuszki palca 2-3 razy dziennie. Nie jeść, nie pić przez ok. 0,5 godz. Dzieci: nie zaleca się stosowania. Sposób podania: stosuje się miejscowo na dziąsła. Stosować przez okres ok. 2-3 tyg.

Reklama

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex