Perox

Spis treści

Perox - Skład

Żel zawiera 10% nadtlenek mocznika; pH 6,7.

Perox - Działanie

O.Preparat do wybielania nakładkowego żywych zębów. Nadtlenek mocznika ulega rozkładowi do mocznika i nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru rozkłada się na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który wysyca lub rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie. Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres od roku do kilku lat.

Reklama

Perox - Wskazania

Z.Przebarwienia zębów spowodowane barwnikami pochodzącymi z pokarmów, napojów (kawa, herbata) i tytoniu, których nie można usunąć podczas zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów, zmianami związanymi z procesem starzenia się, stosowaniem tetracyklin, fluorozą (szczególnie brązowe przebarwienia), martwicą miazgi lub jej leczeniem, obecnością szkliwa plamkowego oraz w przypadkach genetycznie uwarunkowanego ciemnego odcienia zębów.

Perox - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub nadtlenek wodoru. Stany zapalne błon śluzowych lub choroby tkanek miękkich. Osady, które mogą być usunięte podczas profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów. Poważne uszkodzenia szkliwa (głębokie pęknięcia). Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia ciążą.

Perox - Ciąża

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Perox - Dawkowanie

S.Żel nałożyć na nakładkę, którą następnie należy umieścić na zębach, stosować przez 2-6 h na dobę. Czas wybielania wynosi zwykle 1-3 tygodnie.

Perox - Uwagi

Podczas stosowania preparatu, przy przebarwieniach spowodowanych stosowaniem tetracyklin, nie wszyscy pacjenci uzyskują zadowalający efekt.

Pharmindex
<-- popup -->