PiniHelix

Reklama

Działanie

Preparat złożony o działaniu wykrztuśnym, sekretolitycznym, spazmolitycznym. Saponiny triterpenowe zawarte w liściach bluszczu, drażniąc błonę śluzową żołądka, powodują na drodze odruchowej wykrztuszanie i wydalanie śluzu przez oskrzela. Glicyryzyna zawarta w korzeniu lukrecji ułatwia ruch rzęsek w tchawicy i oskrzelach, pobudzając czynność wydzielniczą błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Ziele tymianku dzięki zawartości olejku obfitującego w tymol ma właściwości dezynfekujące, wykrztuśne i rozszerzające oskrzela. Ziołomiód sosnowy wspomaga działanie wykrztuśne syropu.

Wskazania

Stany zapalne dróg oddechowych. Objawowe leczenie przewlekłych, zapalnych chorób oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na miód i produkty pszczele. Dzieci poniżej 3 rż.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Preparat może być stosowany w ciąży tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.

Interakcje

Długotrwałe stosowanie większych dawek preparatu może prowadzić do hipokaliemii, co wzmaga działanie glikozydów nasercowych oraz leków przeciwarytmicznych. Równoczesne stosowanie leków moczopędnych (pochodnych tiazydu), steroidów kory nadnerczy i preparatów przeczyszczających zawierających aloinę również może nasilać hipokaliemię.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, dzieci od 12 rż. i osoby w podeszłym wieku: 10 ml 3 razy dziennie. Dzieci do 12 rż.: 5 ml 3 razy dziennie.

Reklama

Uwagi

Pharmindex