Znajdź lek

Źródło

Premise Flowable

Działanie

Płynny kompozyt z nanowypełniaczem. Opatentowana trójfazowa formuła zapewnia doskonałą wytrzymałość mechaniczną, polerowalność i odporność na ścieranie. Przy zawartości wypełniacza 72.5% wagowo skurcz jest o 20% mniejszy niż w przypadku wiodących marek, dzięki czemu zmniejszeniu ulegają naprężenia i mikronieszczelności. Wysoka nieprzepuszczalność dla promieniowania rtg ( powyżej 300%) ułatwia identyfikację promieniami rentgenowskimi. Łatwo osiągalny i długo utrzymujący się w czasie połysk.

Wskazania

Wypełnianie ubytków kl. III oraz V wg Blacka oraz małych ubytków kl. I i II nie narażonych na siły żucia. Materiał może być stosowany do naprawy drobnych defektów szkliwa, naprawy uszkodzonych porcelanowych i kompozytowych koron i mostów; uszczelniania bruzd, cementowania licówek. Może być również stosowany jako liner poprawiający adaptację wewnętrzną kompozytu i ułatwiający kontrolę próchnicy wtórnej dzięki wysokiej kontrastowości na zdjęciach rtg.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki materiału.

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry i błony śluzowej - unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi. Przechowywać w temp. pokojowej. Zamykać strzykawki bezpośrednio po użyciu.

Pharmindex