Znajdź lek

Źródło

Proenzi Comfort

Działanie

Suplement diety zawiera substancje aktywne: N-acetyloglukozaminę (NAG), kolagen typu II oraz witaminę C. N-acetyloglukozamina jest substancją naturalnie występującą w ciele człowieka np. w mleku matki. W cząsteczkę N-acetyloglukozaminy wbudowana jest cząsteczka glukozaminy. Glukozamina jest naturalną substancją występującą w organizmie, podstawowym składnikiem budulcowym chrząstki stawowej i innych tkanek łącznych: kości, więzadeł i ścięgien. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki i kości. Kolagen typu II jest podstawowym strukturalnym komponentem chrząstki stawowej.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla osób narażonych na zwiększone obciążenie stawów, związanych z ciężką pracą fizyczną, sportem lub nadwagą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. do ssania 2 razy dziennie, po posiłku. Najlepiej stosować przez okres 2-3 mies. (można stosować też długookresowo). Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Pharmindex