Prostalizyna

Spis treści

Prostalizyna - Skład

1 g pasty do sporządzania zawiesiny doustnej zawiera nie mniej niż 1 mg związków sterolowych w przeliczeniu na β-sitosterol.

Prostalizyna - Działanie

Preparat zwiększa objętość oddawanego moczu, zwiększa intensywność oddawanego moczu i zmniejsza ilość zalegającego moczu. Za działanie odpowiada kompleks lipidowo-sterolowy, którego głównym składnikiem jest β-sitosterol.

Reklama

Prostalizyna - Wskazania

Wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego - I, II, stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu).

Prostalizyna - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nowotwór gruczołu krokowego. Preparat nie może być stosowany u osób, u których stwierdzono nowotwór gruczołu krokowego.

Prostalizyna - Ostrzeżenia

Stosowanie pasty nie zwalnia od stałej konsultacji z urologiem. Preparat nie hamuje rozrostu gruczołu krokowego łagodzi tylko dolegliwości z nim związane. Jeżeli podczas stosowania preparatu objawy nasilą się lub pojawią się nowe, stwierdzi się np. obecności krwi w moczu lub nastąpi nagłe zatrzymanie moczu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Prostalizyna - Ciąża

Nie dotyczy. Preparat stosowany u mężczyzn.

Prostalizyna - Efekty uboczne

Niekiedy łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Prostalizyna - Dawkowanie

Doustnie: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 1/2 szklanki przegotowanej wody.

Prostalizyna - Uwagi

Zawartość etanolu w preparacie nie przekracza 100 mg na dawkę jednorazową, dlatego też stosowanie w zalecanych dawkach nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->