Prostalizyna

Reklama

Działanie

Preparat zwiększa objętość oddawanego moczu, zwiększa intensywność oddawanego moczu i zmniejsza ilość zalegającego moczu. Za działanie odpowiada kompleks lipidowo-sterolowy, którego głównym składnikiem jest β-sitosterol.

Wskazania

Wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego - I, II, stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nowotwór gruczołu krokowego. Preparat nie może być stosowany u osób, u których stwierdzono nowotwór gruczołu krokowego.

Środki ostrożności

Stosowanie pasty nie zwalnia od stałej konsultacji z urologiem. Preparat nie hamuje rozrostu gruczołu krokowego łagodzi tylko dolegliwości z nim związane. Jeżeli podczas stosowania preparatu objawy nasilą się lub pojawią się nowe, stwierdzi się np. obecności krwi w moczu lub nastąpi nagłe zatrzymanie moczu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie dotyczy. Preparat stosowany u mężczyzn.

Działania niepożądane

Niekiedy łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Dawkowanie

Doustnie: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 1/2 szklanki przegotowanej wody.

Reklama

Uwagi

Zawartość etanolu w preparacie nie przekracza 100 mg na dawkę jednorazową, dlatego też stosowanie w zalecanych dawkach nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Pharmindex