Źródło

Qdical B

Reklama

Działanie

Suplement diety. Wapń jest podstawowym elementem budulcowym kości. Witamina D decyduje o zdolności organizmu do przyswajania wapnia i fosforu. Ponadto pełni bardzo wiele ważnych funkcji fizjologicznych. Koenzym Q10 wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witamina E wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu pomaga zapobiegać szkodliwemu działaniu wolnych rodników. Uznaje się, że witamina E wspomaga działanie koenzymu Q10, dlatego zaleca się ich jednoczesne podawanie. Witaminy B2, B6, B9 i B12 pełnią istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, m.in. wspomagając prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Wskazania

Uzupełnienie codziennej diety w substancje wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowanie koenzymu Q10 z warfaryną. Zawiera źródło fenyloalaniny - nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Dawkowanie

Doustnie: 1 tabletka dziennie rozpuszczona w szklance chłodnej wody. Zaleca się przyjmowanie preparatu podczas posiłku lub bezpośrednio po nim z uwagi na konieczność obecności tłuszczu dla przyswojenia przez organizm koenzymu Q10 oraz witamin D i E. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej (15 – 25 st.C). Chronić przed światłem i wilgocią.

Pharmindex