Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Resorcell

Działanie

Sterylny, resorbowalny proszek hemostatyczny zalecanym do tamowania krwawień z naczyń włosowatych. Karboksyceluloza wapniowa. Działanie preparatu jest natychmiastowe, a całkowite zatrzymanie krwawienia następuje w ciągu 2 min. od momentu zastosowania. Po zetknięciu z krwią zmienia kolor na czerwony lub ciemno brązowy. Preparat można stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Wskazania

Tamowanie krwawień po ekstrakcji zęba, usuwaniu kamienia nazębnego, usuwaniu tkanek martwiczych (łyżeczkowaniu), wycięciu dziąsła, wygładzaniu brzegów zębodołu, plastyce zębodołu.

Dawkowanie

Po otwarciu buteleczki i umocowaniu kaniuli, wsypać niewielką ilość proszku do miseczki. Przy użyciu skalera nałożyć potrzebną ilość proszku na leczone miejsce. Proszku pozostałego w miseczce nie wolno zastosować u następnego pacjenta.

Uwagi

Nie stosować na zakażone tkanki. Preparat nie zawiera składnika antyseptycznego. Leczone miejsce należy oczyścić i zdezynfekować. Po otwarciu buteleczki, a szczególnie po pierwszym użyciu preparatu nie ma gwarancji sterylności proszku pozostałego w opakowaniu. Sterylność preparatu może również być utracona, jeśli opakowanie produktu jest uszkodzone. Preparat nie nadaje się do tamowania krwotoków żylnych lub tętniczych ze względu na możliwość wypłukiwania przez wydostający się strumień krwi. Produkt chronić przed światłem i wilgocią, przechowywać w temp. poniżej 25st.C.

Pharmindex