Reumobonisol

Reklama

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o skojarzonym działaniu składników. Kamfora i związki siarkowe gorczycy powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i pobudzają krążenie, a przez to zmniejszają ból i stan zapalny. Mentol zmniejsza wrażliwość nerwów czuciowych wywołując efekt przeciwbólowy.

Wskazania

Bóle mięśniowe i stawowe na tle reumatycznym i zwyrodnieniowym oraz w przebiegu przeziębienia. Wspomagająco w nerwobólach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i inne rośliny z rodziny Compositae. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci. Ostre stany zapalne skóry, oparzenia i otwarte rany. Nie stosować na twarz, błony śluzowe i w okolicy oczu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią (ze względu na możliwość przechodzenia związków siarkowych zawartych w nasieniu gorczycy przez barierę łożyskową oraz do mleka matki).

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych, alergia. W przypadku wystąpienia uczucia pieczenia, rumienia i innych reakcji podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie preparatu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 2,5-5 ml roztworu wcierać 2-3 razy dziennie w bolące miejsca.

Reklama

Uwagi

Pharmindex